Kobiety - Bogda Pawelec

Przejdź do treści

Menu główne:

Kobiety

Grupy rozwojowe kobiet
Od czterech lat odbywają się grupowe spotkania kobiet, które spotykają się po to, żeby polepszyć jakość swojego życia. Same nazywają siebie Wiedziejkami, czyli kobietami, które wiedzą, czego chcą.
Za cel stawiają sobie lepsze poznanie siebie, zmianę sposobu myślenia i zachowań na takie, które pomogą im się rozwijać i przyniosą wymierne korzyści w wielu sferach życia. Uczą się nawzajem od siebie jak lepiej radzić sobie w pracy zawodowej, jak osiągać sukces w swoim zawodzie i być adekwatnie do włożonego w pracę wysiłku nagradzaną.
Wiele z nich decyduje się dzięki wsparciu innych kobiety w grupie zakładać własną działalność gospodarczą, na co wcześniej nie miały odwagi. Uczą się rozmów z trudnymi współpracownikami, szefami i kontrahentami, ćwiczą techniki odmawiania i walczenia o swoje prawa i przywileje, a także wyrażania w mądry sposób własnego zdania.
W grupie często dostrzegają sobie swój potencjał, którego nie były do tej pory świadome. Niektóre z nich przychodzą po to, żeby przyjrzeć się swoim związkom małżeńskim i partnerskim, zmienić te relacje, które nie są satysfakcjonujące. Inne chcą zając się mądrym wychowaniem własnych dzieci.
Grupy spotykają się raz na dwa tygodnie i w formie dyskusji omawiają problemy każdej z uczestniczek. Siła grupy tkwi w różnorodności jej uczestniczek. Każda z kobiet wnosi własny sposób myślenia, inne spojrzenie na problemy i możliwości ich i rozwiązania.
Metody pracy
Dyskusja grupowa, wspólne omawianie problemów poszczególnych członków grupy,odgrywani scenek sytuacyjnych pomagających wspólnie poszukiwać nowych, lepszych rozwiązań, techniki negocjacyjne, wizualizacja, psychorysunek.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego