Książki - Bogda Pawelec

Przejdź do treści

Menu główne:

Książki

Bogda Pawelec
Opowieści terapeutyczne o niepłodności. Czekając na bociana.
Bogda Pawelec napisała dziesięć opowieści terapeutycznych, w których opisuje historie zmagań swoich Pacjentek z dotarciem do swego prawdziwego Ja. Miejscem spotkań jest zawsze gabinet psychoterapeuty, jednak prawdziwa akcja rozgrywa się w świadomości kobiety. Autorka pozwala nam śledzić proces odkrywania własnej tożsamości przez jej Pacjentki w stylu przypominającym dobry kryminał, a co więcej, nie pozbawionym lekkości i humoru. Mnie - lekarzowi - pokazała, jak niewiele wiemy o naszych pacjentkach i jak często jednostronne jest nasze podejście.
Książkę tę można polecić wszystkim, którzy profesjonalnie zajmują się leczeniem niepłodności. Ale sięgną po nią też pary, dotknięte niezamierzonym brakiem dzieci. Być może ludzie ci odkryją, że nie są sami ze swoim cierpieniem, a wtedy opowieści te staną się i dla nich terapeutyczne.
Bogda Pawelec
Wsparcie psychologiczne w niepłodności.
„Mam dobrą wiadomość: mimo bólu, jaki przynosi doświadczenie niepłodności, tylko kilka procent par nigdy nie zostanie biologicznymi rodzicami. Większość prędzej czy później doczeka się upragnionych dwóch kresek na teście ciążowym”.
Bogda Pawelec od 25 lat pomaga w gabinecie parom doświadczającym niepłodności. Teraz oferuje wspólne przemierzanie tej trudnej drogi czytelnikom, dając im wsparcie, zrozumienie i empatię. Niepłodność jest chorobą, która przynosi wiele cierpienia parze starającej się o dziecko, wystawia związek na próbę, często niszczy samoocenę i zaburza relacje z otoczeniem. Jeśli doświadczasz niepłodności lub chcesz się dowiedzieć, co przeżywa bliska ci osoba i jak ją wesprzeć, ta książka jest dla ciebie. Znajdziesz w niej:
• osobiste relacje pacjentek zmagających się na co dzień z trudnymi emocjami, takimi jak rozpacz, niepewność, lęk;
• techniki pomocne w uporaniu się z huśtawką nastrojów, obniżonym poczuciem własnej wartości i bezsilnością w obliczu niepowodzenia;
• wskazówki, jak na temat starań o dziecko rozmawiać z rodziną i znajomymi;
• porady, na co zwrócić uwagę przy wyborze lekarza lub kliniki oraz w kontaktach z personelem medycznym;
• rzetelne informacje o procedurze in vitro oraz dylematach i wątpliwościach związanych z tą metodą;
• wsparcie psychologiczne przy podejmowaniu świadomych i zgodnych z własnymi potrzebami decyzji dotyczących rodzicielstwa.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego